Zagraniczny wyjazd czy zakup w sklepie nieobsługującym polskiego złotego jako waluty sprawiają, że warto wypróbować rozwiązanie, jakim jest karta wielowalutowa. Jakie są jej największe zalety i dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Czym jest karta wielowalutowa?

Zwykła karta debetowa pozwala na płacenie w walucie kraju, w którym została wydana – w naszym przypadku w złotówkach. To oznacza, że możesz pokryć nią zakup poza granicami kraju, jednak w takiej sytuacji transakcja jest przeliczana na walutę państwa, w którym płacisz, a dodatkowo bank dolicza sobie opłatę za taką transakcję. W ostatecznym efekcie okazuje się, że koszt zakupu towaru czy usługi jest nieporównywalnie większy w stosunku do zwykłego przeliczenia kursu walut.

Karta wielowalutowa jest rozwiązaniem, dzięki któremu możesz płacić za usługi czy zakupy w wielu różnych walutach, nie tylko w złotówkach. To sprawia, że kawa w Wenecji, słodkie pamiątki z Belgii czy obiad w Chorwacji zakupisz płacąc tą samą kartą co w Polsce, tyle że w walucie państwa, w którym się aktualnie znajdujesz. Co ważne, zrobisz to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zasada działania karty wielowalutowej

Karta wielowalutowa działa na bardzo prostej zasadzie. Jeśli płacisz nią w złotówkach, środki są pobierane z Twojego rachunku osobistego, na którym znajdują się pieniądze właśnie w wyżej wspomnianej walucie. Gdy chcesz zapłacić za transakcję w euro, dolarach lub innej aktualnie potrzebnej walucie, niezbędna kwota jest pobierana z Twojego konta walutowego. W takiej sytuacji nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów ponad to, co znajduje się na Twoim rachunku.

To oznacza, że aby transakcja rzeczywiście nie była odpłatna, musisz zapewnić odpowiednią ilość pieniędzy na Twoim koncie wielowalutowym. Jeżeli planujesz zagraniczny wyjazd i obawiasz się, że kwota, jaką udało Ci się odłożyć na wakacje jest niewystarczająca, doskonałym rozwiązaniem jest pożyczka gotówkowa online. Możesz uzyskać ją w bardzo krótkim czasie, a dodatkowe środki pozyskane w ten sposób sprawią, że podczas wakacji nie będziesz martwić się tym, że pieniądze znikają z konta w szybkim tempie.

Środki wpłacasz w złotówkach, a w momencie płatności są one „wypłacane” w odpowiedniej walucie, zgodnie z bieżącym kursem. To wygodne, pozwalające oszczędzić czas rozwiązanie.

Czy warto?

Karta wielowalutowa to korzystne rozwiązanie dla osób, które wiele przebywają poza granicami Polski lub zakupują towary w sklepach, które mają swoją siedzibę w innej części świata. W takiej sytuacji można sporo zaoszczędzić, pod warunkiem zapewnienia odpowiedniej ilości środków na koncie wielowalutowym.

Dzięki karcie wielowalutowej możesz zrezygnować z noszenia przy sobie dużej ilości gotówki w walucie kraju, w którym aktualnie przebywasz. To nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo: w razie zagubienia karty, możesz ją zablokować zaraz po zauważeniu braku, a odzyskanie zaginionej gotówki jest uzależnione tylko i wyłącznie od dobrej woli znalazcy, a także Twojej pewności co do miejsca, w którym pieniądze Ci wypadły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here