Permanentne usuwanie owłosienia za pomocą lasera cieszy się ogromną popularnością. To duże ułatwienie dla osób, które nie chcą golić się za pomocą tradycyjnych metod. Jednym z urządzeń wykorzystywanych do permanentnego pozbywania się włosów jest laser diodowy. Na czym polega jego działanie? Dlaczego ta metoda jest tak skuteczna i kto może z niej skorzystać?

Jak działa laser diodowy? 

Laser diodowy emituje fale, które mają za zadanie uszkodzić mieszki włosowe. Działają one bezpośrednio na barwnik zawarty we włosie. Z tego powodu zastosowanie takiego urządzenia jest skuteczniejsze w przypadku osób, które mają ciemniejsze owłosienie. Blondynki powinny korzystać z metod działających w nieco inny sposób.

Laser diodowy emituje wiązkę światła o długości 808 nm. Dociera ona bezpośrednio do cebulki włosa i nie uszkadza komórek znajdujących się wokół. Po zabiegu włos wypada i nigdy więcej nie odrasta. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry i nie powoduje negatywnych skutków dla organizmu. Depilację laserową można przeprowadzić w przypadku dowolnej części ciała, od nóg, przez wąsik, aż po okolice bikini lub pachy. Jej skuteczność zależy od wielu czynników, jednak na ogół jest ona bardzo dobra i pozwala na szybkie, praktycznie bezbolesne pozbycie się uciążliwego owłosienia z niemal całego ciała.

Jakie efekty daje laser diodowy? 

Laser diodowy uszkadza cebulki włosa, dlatego powoduje permanentne usunięcie owłosienia. Zabieg z jego wykorzystaniem musi być jednak przeprowadzony przez specjalistów, np. z salonu kosmetycznego Casolla w Poznaniu. Tylko wtedy jest on w pełni skuteczny i bezpieczny. Warto pamiętać również, że konieczne jest wykonanie co najmniej kilku sesji. Każdy włos rośnie bowiem w innym tempie i nie da się trafić w odpowiedni etap wzrostu wszystkich włosków podczas jednej wizyty w salonie. W późniejszym czasie warto powtarzać zabieg co najmniej raz na kilka miesięcy, by podtrzymać efekty.

Depilacja laserowa pozwala na skuteczne pozbycie się włosów na zawsze. To ogromne ułatwienie, które umożliwia uniknięcie wrastającego owłosienia, podrażnień i swędzenia. Istnieją jednak choroby uniemożliwiające zastosowanie lasera diodowego u danej osoby. Z tego powodu przed umówieniem wizyty w salonie kosmetycznym warto sprawdzić, czy dana metoda jest dla Ciebie. Po zabiegu trzeba również przestrzegać określonych zasad. Dzięki temu można zachować bezpieczeństwo i uzyskać spektakularne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here