Można wyróżnić kilka typów figury u kobiet. Jest to najczęściej spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. Jednym z takich rodzajów jest właśnie jabłko. Warto tutaj także zaznaczyć, że ubrania powinny być dopasowywane do odpowiedniego typu. W jakich stylizacjach najlepiej wyglądają panie, których figura przypomina jabłko?

Czym charakteryzuje się figura typu jabłko?

Na początku warto wspomnieć o cechach charakterystycznych, które wyróżnia się w figurze typu jabłko. Jest to przede wszystkim wyraźny brak wcięcia w talii. Czasami jest to również lekko wystający brzuszek. Nie oznacza to jednak, że musi wiązać się to z otyłością czy nadwagą. Nogi u takich kobiet są natomiast bardzo zgrabne, natomiast pupa dość mała. Oczywiście wiele kobiet nie czuję się dobrze ze swoim ciałem, dlatego też decydują się one na przestrzeganie diet i ćwiczenia, które mają na celu zrzucenie zbędnych kilogramów z brzuszka. Jednak większość kobiet idzie innym tropem i najzwyczajniej w świecie odpowiednio się ubierają.

Jakie stylizacje najlepsze?

Kobiety o takiej figurze powinny przede wszystkim eksponować swoje zgrabne nogi, ale ukrywać delikatnie wystający brzuszek. Idealnym rozwiązaniem jest zatem zakładanie wąskich spodni, najlepiej w kolorze czarnym, które dodatkowo wyszczuplają nogi. Jeśli chodzi o górną część ubrania, to bluzki i wszelkie koszulki powinny być luźniejsze. Oczywiście nie oznacza to, że niewskazane jest zakładanie ciaśniejszych bluzek, jednak mogą one negatywnie wpływać na samopoczucie i powodować dyskomfort. Idealnym wyborem okazują się zwykłe, obcisłe jeansy i jasne koszule zapinane na guziki. Warto tutaj wspomnieć o tym, że dobrze sprawdzają się w tym przypadku spodnie z wysokim stanem. 

Sukienki dla figury jabłko, czyli sukienki oversize

Oczywiście nie należy zapominać o sukienkach, które są najczęściej wybierane przez kobiety. Jednak również należy odpowiednio dopasować je do figury. W tym przypadku idealnie sprawdzą się tutaj krótkie sukienki, które odsłaniają zgrabne nogi. Nie powinny być one jednak zbyt obcisłe. Najlepszym rozwiązaniem okazują się modne w dzisiejszych czasach zwiewne sukienki, które ukrywają delikatny brzuszek. Oczywiście idealnie pasować tutaj będą także długie sukienki i wysokie buty na obcasie. Co prawda nogi nie zostaną podkreślone, ale całość optycznie wyszczupli sylwetkę. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku takiej figury są również sukienki, które posiadają wiązanie z tyłu. W ten sposób podkreślona zostaje talia, która jest praktycznie niewidoczna. Jeśli chodzi natomiast o kolorystykę, to panie powinny decydować się tutaj na dość ciemne barwy, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Oczywiście najlepiej sprawdza się tutaj kolor czarny, jednak może on być z czasem przytłaczający.

Wbrew pozorom okazuje się, że wybór odpowiedniego ubrania dla konkretnego rodzaju sylwetki wcale nie jest takim łatwym zadaniem. Jednak czasami lepiej dobrać odpowiednie stylizacje, które pomagają zakryć niedoskonałości. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia samopoczucie psychiczne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here