W kosmetologii wykorzystuje się wiele produktów, które mają pozytywny wpływ na skórę oraz ciało. Jednym z przykładów produktów wykorzystywanych w tej branży są olejki. Mają one różne zastosowanie. Jedne z nich działają pobudzająco, inne z kolei kojąco. Do tej pierwszej grupy zalicza się wyciąg z neroli. Opóźnia on proces starzenia się skóry. Można go stosować praktycznie do każdego rodzaju skóry.

Czym jest neroli?

Neroli jest to ekstrakt z kwiatu gorzkiej pomarańczy. Początkowo ten owoc można było spotkać na terenie państw azjatyckich. Obecnie jednak częściej można go ujrzeć na terenie Europy, w takich krajach jak Francja, Hiszpania czy Włochy.

Charakterystyczny jest zapach ekstraktu neroli. Porównuje się go, do aromatu owoców cytrusowych w połączeniu z kwiatami. Przez to nie kojarzy się go z typowo kwaśnym zapachem, tylko tę gorycz przełamuje delikatna woń kwiatów. Uważa się, że zapach neroli jest niepodważalny.

Gdzie wykorzystuje się olejek neroli?

Olejek neroli uznaje się za jeden z najważniejszych materiałów wykorzystywanych w celu pielęgnacji i utrzymaniu zdrowej skóry. Ekstrakt dodaje się między innymi podczas produkcji perfum. Swoimi właściwościami dodaje nieporównywalnej nuty zapachowej do każdego środka kosmetycznego.

Stosuje się go między innymi do pielęgnacji skóry. Opóźnia on proces jej starzenia. Inną zaletą stosowania tego kosmetyku jest zapobieganie pękaniu naczyń krwionośnych. Olejek neroli charakteryzuje się również wysoką ilością antyoksydantów, przez co odżywia skórę oraz chroni ja przed niepożądanymi efektami zewnętrznymi, oraz jest delikatniejszy niż na przykład cytryna, pomarańcza czy grejpfrut.

Gdzie można zdobyć olejek neroli?

Ze względu na swoje właściwości jest on jednym z najbardziej pożądanych kosmetyków. Zamówić go można z niewielkiej ilości sklepów. Jednak firma Naturalne aromaty 2, ma go dostępnego w opakowaniu litrowym. Ilość ta pozwoli cieszyć się nim przez bardzo długi czas, a wypróbowanie go raz, spowoduje, że nie będzie chciało przestawać się go używać.

Cena olejku neroli nie należy do najniższych, jednak w zamian otrzymuje się produkt, który pozwoli zadbać o skórę w najlepszy sposób. Działa on również pobudzająco, dzięki czemu na każdy rozpoczęty dzień użytkownik olejku będzie miał zdecydowanie więcej sił oraz pozwoli mu to zachować młodzieńczy wygląd. Dlatego też zaleca się korzystanie z tego produktu kosmetycznego osobom w średnik wieku, których skóra zaczyna robić się coraz mniej jędrna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here