Współczesna aranżacja wnętrz dostarcza ogrom inspiracji. Tym bardziej, że sam wybór materiałów, a przede wszystkim ich designu jest bardzo szeroki. Podobnie, widać wpływ wielu stylizacji, od bardziej klasycznych, po niemal industrialne. W pewnych kompozycjach można odnieść, iż to, co surowe, ale też piękne, przeplata się z tym, co nowoczesne i praktyczne, a wszystko scala nuta klasycznego podejścia do wykończenia wnętrz. Czym się objawia?

Umiejętność łączenia ze sobą materiałów

Nie chodzi tutaj wyłącznie o stosowanie odpowiedniego spoiwa, jak kleje. Dotyczy to raczej kwestii umiejętnego wykorzystania dobrze znanych materiałów lub ich imitacji, które są bardzo popularne. W końcu drewno, kamień, ale również metal są tym, co doskonale do siebie pasuje i nawet w swej surowej formie można z ich użyciem stworzyć bardzo oryginalne, ale też komfortowe wnętrze. W ostatnim czasie na popularności zyskały płytki ala meta. Wszystko dlatego, że ich design prezentuje się naprawdę elegancko. Płytki te wprowadzają do pomieszczenia, dzięki ciemnej tonacji, jak również ciekawym przejściom kolorystycznym, które często cechuje ciepła barwa, bardzo estetyczną stylizację, godną hotelowego apartamentu.

Gdzie można wykorzystać płytki imitujące metal?

Płytki ceramiczne mają szerokie zastosowanie. Oczywiście, jako materiał przeznaczony do wykończenia wnętrz, najczęściej są stosowane w kuchni, w szczególności na podłodze, jak również ścianie pomiędzy blatem kuchennym a szafkami wiszącymi. I to właśnie ta druga powierzchnia będzie ciekawym wizualnie rozwiązaniem, jeśli chodzi o zastosowanie tego rodzaju designu. Oczywiście, należy mieć na uwadze, jakiego rodzaju meble już znajdują się w pomieszczeniu. Chodzi tutaj przede wszystkim o kolor frontów. Jednak we współczesnym meblarstwie najczęściej spotyka się białe meble. Wszystko dlatego, iż jest to kolorystyka bardzo uniwersalna. Dlatego drugim elementem, który powinien współgrać z płytkami na ścianie, jest blat kuchenny. Doskonale sprawdzi się zarówno marmurowy, jak również drewniany.

Sprawdź ofertę KAFLANDO płytki ceramiczne

Płytki ala metal w łazience

To drugie pomieszczenie, gdzie zastosowanie tego materiału wykończeniowego, nada wnętrzu swoistego wyrazu. Dobrym rozwiązaniem jest ułożenie płytek przede wszystkim na ścianie. W przypadku tych, które imitują metal, z uwagi na ich charakterystykę, doskonale sprawdza się pełna zabudowa ściany. Oznacza to, że płytki układa się od podłogi, aż po sam sufit. Mogą znaleźć się tylko na jednej ze ścian, podczas gdy pozostaje pokryją lżejsze wizualnie materiały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here