Ze wsparcia finansowego oferowanego przez banki korzysta aktualnie dużo osób. Szczególne znaczenie ma dla nas możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego, dzięki któremu możemy kupić swoje miejsce do życia – mieszkanie lub dom. By jednak uzyskać potrzebne wsparcie i spełnić marzenie wiele osób decyduje się na skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego. Tylko jak zweryfikować jego fachowość? Jak sprawdzić, że nasz doradca jest profesjonalistą?

Sprawdź, co mówią o wybranym doradcy

Nasze doświadczenie z korzystaniem z rozmaitych usług, niezależnie od branż, pozwala twierdzić, że opinie innych osób na temat danego usługodawcy są absolutnie największą pomocą, kiedy poszukujemy specjalisty w swoim fachu. Dotyczy to także usługi doradztwa kredytowego.

Opinie innych osób pozwalają nam się zorientować, co tak naprawdę oferuje wybrany doradca kredytowy – szczegóły jego oferty udostępniane potencjalnym klientom mogą się różnić od rzeczywistości. Chodzi między innymi o zapewnianie o swoim dużym doświadczeniu zawodowym i profesjonalizmie. Tak naprawdę dopiero podczas korzystania z usług doradcy kredytowego wiadome jest, czy można go nazwać prawdziwym specjalistą. Jednak można też zweryfikować jego fachowość, czytając opinie na jego temat.

Gdzie je znaleźć? Możemy popytać wśród rodziny i znajomych, czy korzystali z usług wybranego doradcy kredytowego. Być może akurat trafimy na kogoś, kto miał z nim do czynienia i może nam powiedzieć kilka słów na temat sposobu jego działania i, co najważniejsze, efektów jego pracy. Natomiast szybszym i skuteczniejszym sposobem na zweryfikowanie fachowości danej osoby wydaje się zajrzenie do internetu – tam uzyskamy najpewniej wszystkie informacje, które nas interesują.

Co ciekawe, takie opinie widnieją nawet na stronach internetowych wybranych doradców. Przykładem jest strona doradcy kredytowego FinansowyPiotr.pl, na której znajdziemy wiele przydatnych opinii. Do zapoznania się z nimi zachęca sam przedstawiciel FinansowegoPiotra:

Zdecydowaliśmy się, by na naszej stronie internetowej widniały opinie klientów na nasz temat z jednego, bardzo prostego powodu: wierzymy, że w ten sposób ułatwimy naszym potencjalnym klientom decyzję o wybraniu odpowiedniego pośrednika finansowego. Dzięki temu, że opinie są umieszczane właśnie na naszej stronie, wszystkie te osoby, które są zainteresowane naszymi usługami, ale nie są na nie zdecydowane, nie muszą długo szukać informacji na temat tego, jak jesteśmy oceniani przez klientów. Aktywnie więc zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do zapoznania się z naszą stroną internetową.

Dobry doradca kredytowy – co to właściwie oznacza?

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania odpowiedniego, czyli profesjonalnego doradcy kredytowego, miej na uwadze kilka kwestii. Dobry doradca kredytowy, czyli absolutny fachowiec, specjalista w swojej branży:

  1. działa wyłącznie w interesie swojego klienta,
  2. nie jest reprezentantem żadnego banku,
  3. oferuje swoją pomoc w dopełnieniu wszelkich formalności,
  4. ma indywidualne podejście do każdego klienta,
  5. proponuje różne możliwości i wybiera najlepsze rozwiązanie,
  6. oferuje bogatą ofertę kredytów,
  7. współpracuje z wieloma bankami.

Na koniec warto wspomnieć o oczywistym – fachowość doradcy kredytowego można poznać po jego wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. Idealnie też, jeśli jego klienci nie ponoszą opłat za skorzystanie z usług doradczych (jego wynagrodzenie pokrywane jest przez bank). Ale chyba najważniejsze jest to, by doradca kredytowy potrafił słuchać. Jeśli będzie obojętny na potrzeby swojego klienta, nie będzie umiał dopasować do niego idealnej oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here