Piwa bezalkoholowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki stale udoskonalanym technologiom warzenia ich smak i zapach coraz bardziej przywodzi na myśl klasyczne piwa alkoholowe. Jedną z najciekawszych opcji w segmencie rzemieślniczych piw bezalkoholowych jest Pilsvar Zero. Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, czym się wyróżnia oraz kto powinien się nim zainteresować.

Jak powstaje piwo bezalkoholowe?

Pilsvar Zero to jedno z bezalkoholowych piw dostępnych w ofercie browaru Pilsweizer z Grybowa. W smaku i zapachu przypomina tradycyjnego lagera, czyli piwo dolnej fermentacji. Do ich produkcji używa się drożdży dolnej fermentacji, które pracują najlepiej w niskich temperaturach, od 5 do 10°C. Podczas warzenia bezalkoholowego lagera proces fermentacji jest przerywany w ściśle określonym momencie, przez co nie dopuszcza się do wytworzenia alkoholu. Pozwala to jednak zachować wszystkie pozostałe związki, które występują w tradycyjnym piwie, oraz jego smak.

Pilsvar Zero, czyli bezalkoholowy lager o klasycznym smaku

Pracując nad recepturą piwa Pilsvar Zero, piwowarzy browaru rzemieślniczego Pilsweizer z Grybowa dążyli do osiągnięcia idealnego balansu pomiędzy słodowością a chmielowością. Liczni smakosze złotego napoju uważają, że ta sztuka im się udała. W smaku i zapachu piwo Pilsvar Zero do złudzenia przypomina tradycyjne piwo. Próbując go, wiele osób jest zaskoczonych, że ma do czynienia z piwem bezalkoholowym, a nie tradycyjną wersją tego trunku.

Dzięki swojej uniwersalności piwo Pilsvar Zero doskonale łączy się z wieloma potrawami. Jego lekki i orzeźwiający smak jest świetnym uzupełnieniem dań o łagodnym smaku, takich jak sałatki czy dania z kurczaka, oraz potraw kuchni polskiej. Goryczka piwa Pilsvar Zero skutecznie kontruje słodycz mięs i sosów, dzięki temu świetnie sprawdza się ono podczas grilla.

Kto powinien zainteresować się piwem Pilsvar Zero?

Piwa Pilsvar Zero powinny spróbować wszystkie osoby, które nie mogą spożywać alkoholu lub go nie lubią, ale są miłośnikami złocistego trunku lub chciałyby się przekonać, jak smakuje tradycyjnie warzone piwo. Jest ono świetnym wyborem dla kierowców, a w niewielkich ilościach mogą spożywać je nawet kobiety w ciąży. Można je pić w miejscach publicznych. Co więcej, piwo Pilsvar Zero, z uwagi na brak zawartości alkoholu, a jednocześnie dodatków smakowych, ma mniej kalorii niż tradycyjne piwo, więc jest dobrą opcją dla osób dbających o linię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here