Z lektury tego artykułu dowiesz się na czym polega praca w Niemczech jako opiekunka dla seniora i dla kogo jest przeznaczona.

Praca w Niemczech – opieka nad seniorem

Podejmując się wyjazdu za granice, musicie wsiąść pod uwagę ze praca ta nie należy do prostych. Jest to praca fizyczna w której musicie być gosposią, pielęgniarka, przyjaciółka i podporą dla starszej Pani.

Zazwyczaj do naszych obowiązków należało będzie:

  • przygotowanie posiłków ( śniadanie, obiad, kolacja )
  • dbanie o czystość w domu ( odkurzanie, zaścielanie łóżek, ogarnięcie toalety czy też kuchni )
  • zrobienie prania
  • pilnowanie godziny dawkowania leków przez naszą seniorkę
  • pomoc przy kąpieli
  • wspólne spacery

Dużym atutem pracy w Niemczech jest oczywiście język, praca dla opiekunek seniora wymaga komunikacji. Zazwyczaj wymagany jest przynajmniej podstawowy niemiecki.

Zakwaterowanie oraz wyżywienie jest w domu seniorki. Najczęściej dostajemy prywatny pokój. Gotując dla domowników, gotujemy również dla siebie.

Pod uwagę powinniśmy też wsiąść spacery z naszą panią, zadbać o to aby dobrze czuła się w naszym towarzystwie. Najczęściej po paru dniach nawiązuje się więź między domownikami, wtedy wiemy czy miejsce u danej seniorki jest dla nas na dłużej.

Wymiar pracy

Praca często jest trzy tygodnie na dwa. Wygląda to w ten sposób ze u naszej seniorki spędzamy 3 tygodnie, po czym zjeżdżamy do domu na dwa.

Prace jako opiekun seniorki najbardziej można polecić osobą które nie mają na wychowaniu małych dzieci, dla osób samotnych lub na emeryturze.

Portal dla opiekunek osób starszych w Niemczech: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here