W dzisiejszych czasach wygląd to jedna z głównych rzeczy, na jakie zwraca się uwagę oceniając siebie lub inne osoby. Ważnych przy tym może być wiele elementów, ale jednym z pierwszych, na jakie zwraca się uwagę, jest zawsze estetyka uśmiechu. Wpływ na nią ma przede wszystkim wygląd, kolor i kształt zębów. Jeszcze jakiś czas temu możliwość poprawy estetyki uśmiechu byłą zarezerwowana wyłącznie dla osób z pierwszych stron gazet. Dziś jednak stomatologia estetyczna, która to umożliwia, jest dużo lepiej dostępna. W artykule tłumaczymy, w jaki sposób można poprawić swoją estetykę uśmiechu, korzystając z dostępnych w gabinetach stomatologicznych zabiegów.

Możliwości stomatologii estetycznej

Popularność zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej bierze się stąd, że w dzisiejszych czasach ludzie przykładają coraz więcej uwagi do swojego wyglądu, a jednym z elementów, które mają szczególne znaczenie jest piękny uśmiech. Niestety nie zawsze i nie każdy jest w stanie osiągnąć zamierzony cel poprzez dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej. Nie każdego natura obdarzyła bowiem pięknymi, równymi i śnieżnobiałymi zębami.

O tym, dlaczego zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są tak często wybierane przez pacjentów, opowiedział nam też nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Viscardi w TychachCzasami pacjenci, żeby mieć piękny uśmiech, muszą po prostu skorzystać z pomocy profesjonalistów i wykonać odpowiednie zabiegi estetyczne. W tym właśnie celu została stworzona stomatologia estetyczna. Dzięki wykonywanym w jej ramach zabiegom możliwe jest sprawienie, że zęby pacjenta będą równe, idealnie białe, a uśmiech stanie się naprawdę piękny.

A jakie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są szczególnie chętnie wybierane przez pacjentów i pozwalają osiągnąć naprawdę dobre rezultaty?

Wybielanie zębów

Od wielu już lat najchętniej wybieranym przez pacjentów zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej jest profesjonalne wybielania zębów. Obecnie w gabinetach stomatologicznych zęby wybielane są z zastosowaniem jednej z dwóch metod – metody nakładkowej lub z zastosowaniem wybielania z lampą Beyond. Co ważne obie są tak samo skuteczne i pozwalają rozjaśnić kolor zębów nawet o 4 odcienie! Różnica polega jednak w czasie potrzebnym do pełnego wybielania zębów oraz w przebiegu samego procesu wybielania. Zabieg z zastosowaniem lampy Beyond trwa zaledwie jedną wizytę w gabinecie. W jej trakcie zęby są pokrywane preparatem wybielającym, a następnie naświetlane lampą, która przyspiesza działanie preparatu. Z kolei wybielanie metodą nakładkową jest bardziej czasochłonne, ponieważ polega na samodzielnym stosowaniu przez pacjenta w domu, wypełnionych przygotowanym przez stomatologa preparatem wybielającym, nakładek na zęby. W tym przypadku cały proces wybielanie trwa około 2 tygodni, a jego skuteczność zależy od tego, czy pacjent nie będzie zapominał o stosowaniu przez kilka godzin dziennie nakładek z preparatem.

Licówki na zęby

Wybielenie zębów jest także możliwe poprzez zastosowanie przyklejanych do ich powierzchni porcelanowych lub kompozytowych licówek.  Możliwości tych materiałów protetycznych są jednak znacznie większe. Stosując licówki na zęby można bowiem przede wszystkim wykonać korektę linii uśmiechu.  Przyklejenie licówek do odpowiednio wcześniej przygotowanej licowej części korony zęba sprawia, że zęby i uśmiech pacjenta prezentują się idealnie. Dodatkową zaletą licówek na zęby jest też to, że pozwalają one rozjaśnić kolor nawet tych zębów, na których powstałe przebarwienia nie są możliwe do usunięcia z zastosowaniem zabiegów wybielania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here