Znalezienie idealnego biustonosza dopasowanego do naszej sylwetki i piersi nie jest prostą sprawą. W sklepach mamy do wyboru różnego rodzaju modele, fasony, kroje i materiały, a jak dodamy do tego jeszcze kolory i wersje push-up, ich liczba robi się naprawdę imponująca. Jeżeli zastanawiasz się, jaki będzie idealny krój biustonosza dla Twoich piersi, trafiłaś we właściwe miejsce.

Jak dobrać biustonosz do kształtu piersi?

Ile kobiet, tyle różnych kształtów piersi, ale wśród nich można wyróżnić kilka typów, według których można je podzielić. Każdy z nich, choć wyjątkowy, to różni się od pozostałych i dlatego też lepiej będzie się prezentować w trochę innym modelu biustonosza.

Kobiety o okrągłych, pełnych piersiach w górnej i dolnej części mają większą swobodę wyboru, ponieważ właściwie każdy krój będzie dla nich odpowiedni. Dla kobiet z mniejszym biustem świetnie sprawdzi się tutaj biustonosz push-up optycznie powiększający biust, nawet o kila rozmiarów. Natomiast kobiety z większym biustem mogą wybrać np. half-cup o nisko zabudowanej miseczce podnoszące piersi czy bardziej zabudowaną balkonetkę, która idealnie sprawdzi się do bluzek z szerszym dekoltem.

Braletka podkreśli dekolt

Podobną swobodę w wyborze kroju mają kobiety, których piersi przypominają łezki, czyli są bardziej pełne na dole niż u góry. Z tego powodu mogą sobie pozwolić na zmysłowy biustonosz bralette, najczęściej wykonany z delikatnej, prześwitującej koronki i bez dodatkowych usztywnień. Z tego wglądu doskonale sprawdzi się na romantyczne wieczory i pod nietransparetne sweterki, koszule czy bluzki. Dobrym wyborem przy tego typu piersiach będzie też klasyczna i ponadczasowa bardotka, której miseczki układają się w poziomą linie u podstawy i w swojej górnej części. Dzięki temu jest idealna do stylizacji eksponujących dekolt i ramiona.

Kobiety o sportowej sylwetce oraz te o mniejszych piersiach mogą sobie pozwolić na wybór nieusztywnionych modeli, gdyż nie potrzebują podparcia. W ich przypadku doskonale sprawdzą się wspomniane wcześniej koronkowe i delikatne bralettki czy staniki bez dodatkowych usztywnień i tzw. “drutów”. Dobrym wyborem będzie także push-up, który optycznie powiększy małe piersi i ładnie je wyeksponuje.

Delikatnie wyeksponuj biust z balkonetką

Dla kobiet, których piersi są zbliżone do siebie, doskonałym wyborem będzie biustonosz typu plunge eksponujący piękny, naturalny rowek między nimi. Charakteryzuje się niskim mostkiem, mocno wyciętymi miseczkami oraz szeroko rozstawionymi ramiączkami, przez co idealnie sprawdza się pod wydekoltowane bluzki i koszulki. Oprócz niego, dla tego typu biustu, dobre będą też inne modele, jak wspomniane wcześniej half-cupy czy podobna do nich, ale mniej zabudowana i z trochę wyższym mostkiem balkonetka.

W przypadku kobiet, które mają piersi w kształcie dzwonków, czyli stosunkowo duże i z tendencją do lekkiego opadania, najlepsze będą bardziej zabudowane modele. Balkonetki i biustonosze full-cup podniosą i zaokrąglą tego typu piersi dodatkowo zapobiegjąca ich “wylewaniu się” z miseczek. Natomiast w tym przypadku nieodpowiednie będą bardotki czy bralettki, ze względu na swój niezabudowany krój.

Optyczne powiększenie piersi? Postaw na push-up

Kobiety z pełnymi piersiami, ale rozchodzącymi się na boki, powinny postawić na wspomniane wcześniej dwa modele: plunge oraz balkonetka. W tym wypadku oba te modele ładnie zbiorą piersi do środka, podniosą je i wyeksponują. Pierwszy z nich idealnie będzie pasować do stylizacji z głębszym dekoltem w serek, a ten drugi pod te bardziej zabudowane. Jeżeli masz mniejsze piersi, to dobrym wyborem będzie biustonosz push up, który nie tylko ładnie je zbierze, ale również optycznie powiększy. W ten sposób świetnie sprawdzi się pod różnego rodzaju stylizacje od tych całkiem zabudowanych po te eksponujące szyję i dekolt.

Biustonosz push up, balkonetka czy bardziej zabudowany half-cup doskonale sprawdza się także w przypadku piersi w kształcie gruszki, czyli z sutkami skierowanymi do dołu. Te modele ładnie zaokrąglą i uniosą tego typu piersi właśnie dzięki swoim pełnym, stosunkowo szytwnym miseczkom i wbudowanym fiszbinom.

Szukając idealnego kroju biustonosza dla siebie warto zmierzyć kilka różnych modeli i przejrzeć ofertę sklepów, które mają w swojej ofercie duży wybór bielizny. Jednym z nich jest Astratex.pl, który oferuje setki modeli biustonoszy dla wszystkich rodzajów biustu. W ten sposób w jednym miejscu znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz i dodatkowo będziesz mogła dobrać pasujące do nowego stanika figi. Pamiętaj jednak, aby przed dokonaniem decyzji dokładnie zmierzyć każdy model, bo Twój biust, niezależnie od tego, do jakiego typu się zalicza, zasługuje na wyjątkowe traktowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here