Istnieje wiele rodzajów pomp przeznaczonych do pobierania wody. Najbardziej popularne to: pompa głębinowa, hydroforowa czy spalinowa. Jednak mimo tego w sprzedaży oferowane są inne niestandardowe rodzaje. Niektóre oparte na nowszej technologii w przeciwieństwie do starszych modeli. Czym jednak jest pompa linowa oraz jak działa?

Charakterystyka

Pompy linowe przeznaczone są do pobierania wody czystej, pitnej, nie zanieczyszczonej, której temperatura nie przekracza 140ºC. Użycie tego sprzętu pozwala na szereg udogodnień. Jedną z zalet jest łatwa instalacja, z która nikt nie będzie miał problemów. Pompa działa na wysokich obrotach, co daje w wyniku wyskoki poziom wydajności. Charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ inne urządzenia nie spełniają tych wymogów. Wykazuje długą żywotność. Pozwala na długie użytkowanie przez wiele lat.

Jak działa?

Użyta technologia w wersji standardowej jest bardzo prosta. Jak sama nazwa wskazuje, pompa zaopatrzona jest w ciężką linę która jest przechodzi przez rurkę PVC. Jeden koniec jest zanurzony w wodzie. Następnie w zależności od zasilania woda zostaje transportowana.

Do czego wykorzystuje się pompę linową ?

Urządzenie jest wykorzystywane w gospodarstwach domowych i rolnych. W instalacjach przemysłowych odnajduje swoje zastosowanie. Okazuje się bardzo pomocne przy instalacjach centralnego ogrzewania, systemach klimatyzacyjnych.

Jaki sprzęt wybrać ?

Do wyboru jest wiele urządzeń. Pompę linową, w jednym zdaniu można ująć jako wytrzymałą oraz efektywną. To, co zwraca uwagę to brak możliwości działania przy wodzie zanieczyszczonej, brudnej. Dla porównania pompa spalinowa charakteryzuje się możliwością  pracy we wszelkich warunkach. Jest mobilna, łatwo przenieść ją do każdego miejsca. W tym celu warto jednak rozejrzeć się za innymi, w celu wyboru najlepszej opcji. Na rynku w sprzedaży oferowane są także inne rodzaje. W zależności od potrzeb klienta różnić będzie się specyfikacja sprzętu oraz jego zadania i funkcje. Specjalista jest w stanie pomóc klientowi w wyborze, po poznaniu wymaganiach i celu przeznaczenia.

Dodatkowa informacja

Pompy linowe mogą zdecydowanie różnić od siebie parametrami. Moc, wysokość wynoszenia wody, dokładnymi danymi na temat pobieranej wody oraz wiele innych.

Największy sklep z pompami głębinowymi: https://www.sklep-watermark.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here