Planujesz przeprowadzkę do Krakowa i nie wiesz, gdzie kupić mieszkanie? Sprawdź nasz krótki poradnik dotyczący najlepszych lokalizacji Krakowa i zobacz, gdzie warto zamieszkać.

Kraków – miasto pełne historii

Kraków jest miastem, które pokochali turyści. Każdego roku do stolicy województwa małopolskiego przyjeżdża ponad 13 milionów zwiedzających z całego świata. Trudno się im dziwić. Druga historyczna stolica Polski to miasto pełne zabytków, instytucji kultury oraz atrakcji. Wystarczy wspomnieć Zamek Królewski na Wawelu, Sukiennice czy Kopiec Kościuszki.

A to dopiero wierzchołek historycznych zabytków miasta.

Kraków to miejsce, do którego warto nie tylko przyjechać na chwilę, ale przede wszystkim wspaniałe miasto do życia. Świetna komunikacja, rozwinięta infrastruktura edukacyjna i ogromna ilość możliwości sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na związanie swojego życia właśnie z Krakowem. Jeśli Ty również jesteś w tym miejscu to przed Tobą trudne zadanie. Którą dzielnice miasta wybrać?

Poniżej krótka podpowiedź.

  1. Grzegórzki

To jedna z najczęściej wybieranych dzielnic Krakowa. Chętnie decydują się na nią rodziny z dziećmi oraz single, ponieważ znajduje się ona blisko centrum miasta. Dodatkowo Grzegórzki są dzielnicą doskonale skomunikowaną. Tramwaje i autobusy odjeżdżają stąd w niemal każdym kierunku miasta.

Decydując się na zakup mieszkania w tej okolicy trzeba się liczyć ze stosunkowo wysoką ceną nieruchomości. Średnia cena za metr kwadratowy przekracza tutaj 10 tysięcy złotych.

  1. Dębniki

Dębniki to kolejna dzielnica zlokalizowana blisko centrum miasta. Wyróżnia się dobrą komunikacją oraz dużą liczbą terenów zielonych. To również miejsce, w którym łączy się biznes i nauka. Na Dębnikach swoją siedzibę ma między innymi Krakowski Park Technologiczny, Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także specjalna strefa ekonomiczna.

Ciekawą inwestycją w tych okolicach są Kliny Kraków. Inwestycja zlokalizowana jest w zacisznej okolicy, co sprawia, że chętnie wybierają ją młode rodziny z dziećmi. Dodatkowo sama nieruchomość wybudowana została na niewielkim wzgórzu, dzięki czemu możliwe jest podziwianie panoramy Krakowa z okna swojego mieszkania.

  1. Krowodrza

To dzielnica idealna dla studentów. Znajdują się w niej przede wszystkim krakowskie uniwersytety, na czele z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz Uniwersytetem Rolniczym. W okolicy jest także Biblioteka Jagiellońska, do której studenci tej uczelni powinni często zaglądać.

W tej dzielnicy jest miejsce nie tylko na naukę. Coś dla siebie znajdą również rodziny z dziećmi, które mogą korzystać z parków: Jordana oraz Krakowskiego. Te zielone tereny aż zmuszają do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Krowodrza to również dzielnica o świetnej komunikacji – najważniejsze przystanki znajdują się przy ulicach 3 Maja oraz Królewskiej. Z tych miejsc można dojechać w zasadzie do każdego zakątka miasta.

To oczywiście nie wszystkie dzielnice Krakowa, które warto rozważyć podczas zakupu nieruchomości w stolicy Małopolski. Jednak według nas to najlepsze obszary miasta do życia, wypoczynku i nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here