Wybór nowego materaca często jest konieczny przy przeprowadzce do nowego domu lub w sytuacji, gdy stare podłoże do spania ulegnie uszkodzeniu i trzeba je wymienić na nowe. Wiele osób decyduje się na zakup materaca sprężynowego, ponieważ idealnie dopasowuje się on do kształtu ciała i jest wygodny. Okazuje się jednak, że istnieją jego różne rodzaje. W poniższym artykule przedstawiamy ich charakterystykę i podstawowe różnice.

Jeśli kupujesz materac, powinieneś wziąć pod uwagę przede wszystkim jego przeznaczenie. Inny produkt sprawdzi się dla osób śpiących samotnie, a inny dla par czy rodzin z małymi dziećmi. Duże znaczenie ma również miejsce, do jakiego wybierany jest materac. Zastanów się, czy potrzebujesz go na własny użytek, czy do obiektu, gdzie będą z niego korzystali różni goście. Te czynniki mają duży wpływ na rodzaj wybieranego materaca sprężynowego.

Rodzaje sprężyn w materacu

W materacach znajdują się sprężyny bonellowe lub kieszeniowe. O pierwszych z nich mówi pracownik sklepu z łóżkami Meblove24: Jest to tańsza, ale jednocześnie mniej komfortowa opcja. Sprężyny bonellowe wyróżniają się bowiem niską ceną, ale nie zapewniają odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i całego ciała. Nie dopasowują się do budowy osoby, która na nich śpi, w związku z czym nie są tak wygodne, jak np. materace kieszeniowe. Praca sprężyn bonellowych może być głośna, co niekiedy stanowi utrudnienie w zasypianiu.

Materace bonellowe składają się ze sprężyn o takiej samej wielkości oraz kształcie. Połączone są one ze sobą za pomocą sztywnego drutu. Zdecydowanie lepsze okazują się materace kieszeniowe, które zawierają pojedyncze sprężyny. Nie są one jednak ze sobą połączone tak jak w materacach bonellowych – w tym przypadku połączone są kieszonki. Jest to duża zaleta, ponieważ dzięki temu sprężyny pracują niezależnie od siebie i nie powodują uginania całego materaca pod ciężarem osoby, a tylko jednego miejsca, w którym ma miejsce nacisk. Sprężyny kieszeniowe w materacu sprężynowym zapewniają odpowiednie dopasowanie do wszelkich krzywizn ciała. Gwarantują wygodę i ciszę, co okazuje się bardzo ważne podczas zasypiania.

Jaki materac sprężynowy wybrać?

Jak już wspomnieliśmy, podczas wyboru materaca sprężynowego, zastanów się nad jego przeznaczeniem. Jeśli planujesz wykorzystywać go prywatnie, zwłaszcza w łóżku małżeńskim to świetnie sprawdzi się podłoże wykonane ze sprężyn kieszeniowych. Odpowiednio dopasowują się one bowiem do kształtu każdego ciała, a w razie poruszania się jednej osoby, druga nie będzie odczuwała tych ruchów. Jest to bardzo ważne, ponieważ nic nie zakłóca snu czy odpoczynku. Natomiast materace bonellowe są polecane do hoteli, pensjonatów czy akademików. Ich największą zaletę stanowi cena, dlatego opłaca się je kupować do obiektów użyteczności publicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here