Dywany nie przez wszystkich kojarzone są z nowoczesnym wystrojem. Warto jednak wiedzieć, że te elementy wyposażenia odnaleźć można w wielu wyjątkowo modnych odsłonach. Nowoczesne przedmioty z tej kategorii powstają z wykorzystaniem specjalnie wyselekcjonowanych surowców i przy użyciu innowacyjnych technologii. Zarówno ich praktyczne funkcje, jak i bogate wzornictwo umożliwiają dopasowanie dywanów do wszystkich aktualnych trendów aranżacyjnych. Jak wybierać modne akcesoria tego typu?

Rodzaje dywanów – najciekawsze propozycje

Szczególną popularnością cieszą się egzemplarze płasko tkane, akcesoria typu shaggy i dywany wełniane. Pierwsze z nich okazują się wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem dla alergików i w mieszkaniach właścicieli zwierząt. Dzięki specjalnemu splotowi włókien nie wchłaniają brudu, a ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe. Nazwa shaggy określa z kolei akcesoria o wyjątkowo długim włosiu i specyficznej fakturze. Przedmioty z tej kategorii nazywane są również „włochaczami”. Charakteryzują je wyjątkowe walory estetyczne i przyjemna w dotyku powierzchnia. Jednymi z najbardziej pożądanych są modele z naturalnej wełny. Warto wiedzieć o tym, że wspomniany materiał posiada wyjątkowo korzystne właściwości. Wykonane z niego akcesoria cenione są za swoją trwałość i odporność na uszkodzenia. Pośród ich zalet pojawia się również wysoki stopień izolacji termicznej i akustycznej. Do szczególnych walorów tych przedmiotów zaliczyć należy higroskopijność i oddychalność, które ułatwiają stworzenie w pomieszczeniu korzystnego mikroklimatu. Chronią również przed namnażaniem się drobnoustrojów i powstawaniem grzybów.

Walory estetyczne modnych dywanów

Dywany do salonu i sypialni, niezależnie od materiału i techniki wykonania, mogą posiadać różne barwy i wzory. Warto dopasować je do stylu, w jakim urządzono wnętrze. W pomieszczeniach skandynawskich doskonale sprawdzą się egzemplarze w stonowanych barwach. Popularnym wyborem jest tutaj dywan szary. Może posiadać grubsze runo lub być płasko tkany. Warto pamiętać o tym, że aktualne trendy promują wykorzystanie naturalnych surowców. Modele w odcieniach kremowych oraz białym kolorze sprawdzą się w aranżacjach rustykalnych. Takie przedmioty doskonale komponują się z meblami z naturalnego drewna. Mogą to być również egzemplarze z motywami nawiązującymi do świata przyrody. Akcesoria w intensywnych i nasyconych odcieniach, takie jak żółty dywan, często pojawiają się w modnych salonach retro i nowoczesnych. W pierwszej sytuacji zazwyczaj dopasowuje się jednobarwny dodatek, który ma stanowić kontrast dla stonowanego tła. W pomieszczeniach modernistycznych często pojawiają się dodatki z wyrazistymi, geometrycznymi wzorami. Dywan dopasowany do aranżacji i zapotrzebowania z pewnością okaże się dobrym wyborem i wpłynie korzystnie na samopoczucie domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here