Męskie zarosty znów są w modzie, jednak obecnie zmieniło się podejście do ich przycinania. Współczesne brody muszą pasować do fryzury i kształtu twarzy. Dopiero wówczas mogą one podkreślać naturalną urodę właściciela, nie zniekształcając jego rysów. Jak poprawnie dopasować zarost do fryzury? Czym kierować się podczas strzyżenia brody w odpowiedni kształt?

Fryzura a kształt brody 

Broda powinna być przede wszystkim dopasowana do kształtu twarzy, ale nie tylko. Podczas przycinania zarostu warto kierować się też fryzurą. Z kucykami dobrze komponuje się kozia bródka, czasami zachodząca także na żuchwę. Do klasycznych, krótkich włosów pasują wąsy i delikatny zarost w dolnych okolicach twarzy. Sytuacja wygląda również w przypadku loków z grzywką zachodzącą na czoło.

W przypadku długich włosów w nieładzie można pozwolić sobie na pełen zarost. Fryzury wystylizowane żelem wyglądają natomiast dobrze w połączeniu z samymi wąsami, starannie przystrzyżonymi w odpowiedni kształt. Wszystko zależy głównie od urody danego mężczyzny i gęstości zarostu w poszczególnych miejscach. Czasem nie da się bowiem zapuścić gęstej koziej bródki czy imponujących wąsów, dlatego trzeba postawić na nieco inny wariant.

– Zarost będzie wyglądał dobrze w połączeniu z niemal każdą fryzurą w sytuacji, gdy będzie dopasowany do urody klienta i docięty w precyzyjny sposób. Eleganckie brody często mogą być długie, jednak najważniejsze okazuje się ich odpowiednie wypielęgnowanie. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest postawienie na wąsy z delikatnym zarostem w okolicach żuchwy. Wszystko zależy jednak od tak wielu czynników, że dopasowanie zarostu do fryzury czasem wymaga wielu prób i błędów – mówi specjalista z salonu kosmetycznego Stylovi oferującego usługi barbera.

Jak dopasować odpowiedni zarost do fryzury? 

Inspirowanie się zdjęciami gwiazd stylizowanych przez specjalistów jest dobrym sposobem na dopasowanie odpowiedniego zarostu do fryzury. Warto jednak pamiętać, że każda twarz jest inna. Niektóre osoby mają tak uniwersalne rysy, że pasuje do nich dowolna broda. Wówczas wystarczy jedynie postawić na dostosowanie odpowiedniego cięcia do noszonej fryzury. Jeśli jednak masz nieco trudniejszą urodę, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług specjalistów. Są nimi barberzy, czyli osoby zajmujące się profesjonalnym strzyżeniem brody. Mogą oni szybko dopasować odpowiedni zarost do danej fryzury na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia.

Zarost dopasowany do fryzury wygląda elegancko i nie zniekształca twarzy. Powinien on być również odpowiednio wypielęgnowany, zachowując naturalny blask i gęstość. W ten sposób można stworzyć bardzo estetyczny efekt na miarę aktualnych trendów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here