Niektórym osobom wydaje się, że peruki są noszone wyłącznie w celu ukrycia ubytków we włosach, które wypadają na skutek choroby. Nie jest to prawda, gdyż wyroby perukarskie są chętnie zakładane również przez zdrowe osoby. Dzięki nim możliwa jest szybka i skuteczna zmiana wizerunku, co sprawia, że produkty na głowę cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Czy można je jednak dowolnie stylizować, np. prostować? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

Peruki damskie mają wiele zalet, które wpływają na ich popularność. Przede wszystkim pozwalają na szybką zmianę swojej fryzury. Za ich pomocą można odmienić własny wizerunek i w każdej chwili wrócić do poprzedniego. Dzięki temu wyroby perukarskie sprawdzają się doskonale na różne wydarzenia, przebierane imprezy czy przedstawienia teatralne. Konsultant sklepu z perukami Świat Peruk mówi: Peruki wykorzystywane są również przez kobiety, które zmagają się z problemem wypadających włosów. Najczęściej dzieje się to na skutek choroby. Zazwyczaj taka sytuacja powoduje duży stres i zdenerwowanie, ponieważ włosy często dodają pewności siebie i niekiedy wpływają na atrakcyjność. Dzięki perukom kobiety mogą czuć się dobrze nawet bez prawdziwych włosów.

Czy wszystkie peruki można prostować?

Po stracie swoich włosów kobiety zazwyczaj poszukują peruki, dzięki której powrócą do wyglądu sprzed choroby. Jeśli zawsze miały proste włosy, dobrym wyborem jest zakup peruki właśnie w takim kształcie. Do wyboru są peruki syntetyczne oraz naturalne. Pierwsze z nich świetnie sprawdzają się do krótkotrwałego noszenia. Nie są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, w związku z czym nie jest zalecane ich długie użytkowanie. Stanowią doskonały wybór, jeśli poszukujesz produktu na ważne wyjścia czy uroczystości. Nie musisz ich bowiem stylizować, a nawet nie powinnaś. Peruk syntetycznych nie można modelować, obcinać czy prostować. Takie zabiegi niekorzystnie wpływają na ich stan oraz wygląd. Nie nadają się one także do czesania, dlatego po wyborze kształtu peruki, nie ma możliwości jej zmiany.

Dostępne są również peruki damskie, które można dowolnie stylizować. Są to wyroby wykonane z włosów naturalnych – nie ma żadnych przeciwwskazań, by je obcinać, kręcić, prostować, a nawet farbować. Dzięki temu możliwa jest częsta zmiana fryzury. Decydując się na ich zakup, trzeba się jednak liczyć z nieco większym wydatkiem, ponieważ peruki naturalne są droższe od syntetycznych. Okazują się jednak dużo bardziej wytrzymałe oraz odporne na działanie różnych produktów czy zabiegów. Jeśli zależy Ci na częstej zmianie fryzury, to wyroby z włosów naturalnych są dobrym wyborem. W ich przypadku możliwe jest używanie prostownicy, gdyż są odporne nawet na działanie wysokich temperatur. Pamiętaj jednak, aby je odpowiednio zabezpieczać za pomocą właściwych kosmetyków. Niezwykle ważna jest ich pielęgnacja, ponieważ na skutek prostowania mogą ulec osłabieniu, podobnie jak prawdziwe włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here