Prędzej czy później korozja pojawia się w każdym aucie. Niezależnie od sposobu użytkowania samochodu jej rozwój jest nieunikniony. Aby maksymalnie zabezpieczyć pojazd, warto zadbać o odpowiednią konserwację antykorozyjną. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób wpływa ona na wartość auta przy sprzedaży. Odpowiedź na to pytanie przedstawimy w przygotowanym artykule.

Dlaczego warto zadbać o konserwację antykorozyjną?

Kupując fabrycznie nowe auto, nowy właściciel otrzymuje gwarancję na perforację nadwozia i podwozia. Niektórzy producenci proponują swoim klientom nawet 12-letni okres gwarancyjny. To bardzo dobra propozycja pod warunkiem serwisowania pojazdu w ASO. W praktyce jednak zabezpieczenie fabryczne nie jest w stanie ochronić powłok auta przez tak długi czas. Według specjalistów co 3-4 lata warto zadbać o zabezpieczenie pojazdu przed korozją.

Zabezpieczenie antykorozyjne ma bardzo złożone działanie i wpływa pozytywnie na wiele podzespołów. Oczywiście dużo zależy od jakości środka i techniki jego aplikacji. Preparaty antykorozyjne:

  • hamują rozwój korozji na wcześniej skorodowanych elementach,
  • usuwają wodę z mikroszczelin i zajmują jej miejsce,
  • poprawiają smarowanie wewnętrznych mechanizmów nadwozia,
  • chronią zamki w pojeździe przed zamarznięciem,
  • zabezpieczają złącza elektryczne w aucie,
  • niwelują odgłosy skrzypienia i hałasów dobiegających z nadwozia,
  • odblokowują zapieczone połączenia.

Czy konserwacja antykorozyjna podnosi wartość pojazdu?

Zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko forma doraźnej ochrony pojazdu. To także inwestycja w przyszłość. Taka ochrona ma wpływ na sumaryczne koszty eksploatacji auta. Oczywiście nie oznacza to, że zastosowanie preparatu antykorozyjnego obniży spalanie. Ale z pewnością przełoży się na mniejszą awaryjność auta i ograniczy związane z tym naprawy. To oczywista korzyść dla portfela właściciela pojazdu.

Większość kupujących używane auta w pierwszej kolejności pyta sprzedającego o stan tarcz i klocków hamulcowych oraz termin wymiany oleju i rozrządu. Regularne wymiany podnosza wartość samochodu. Jednocześnie klienci bardzo dokładnie sprawdzają powłokę lakierniczą. Informacja o zabezpieczeniu antykorozyjnym pojazdu w oczywisty sposób zwiększa jego wartość. To dla potencjalnego kupującego jasna informacja, że w aucie zostały zabezpieczone wszystkie miejsca korozji. Ponadto nadwozie i podwozie jest dodatkowo chronione przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Po zakupie takiego auta nowy właściciel ma pewność, że nie będzie narażony na koszty związane z usuwaniem ognisk korozji i konserwacją auta.

Jak podnieść wartość pojazdu przez zabezpieczenie antykorozyjne?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów do zabezpieczenia przeciw korozji. Na pewno nie warto kupować najtańszych produktów. Najczęściej są one mało skuteczne. Dobrym wyborem będą z pewnością zabezpieczenia antykorozyjne firmy Rust Check Poland. Działa ona na rynku od 1991 roku i jest oficjalnym dystrybutorem materiałów Coloron Inc., które są powszechnie stosowane w zakładach przemysłowych na całym świecie.

Dla efektywności preparatu bardzo ważna jest prawidłowa technika jego aplikacji. Metoda natrysku bezpośredniego, która charakteryzuje się wysoką skutecznością, wymaga doświadczenia i staranności. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług licencjonowanego punktu, który specjalizuje się w zabezpieczeniach przeciw korozji.

Konserwacja antykorozyjna to nie tylko działanie doraźne, które ma usunąć pojawiające się ogniska korozji. To także inwestycja, która pomaga zachować pojazd w bardzo dobrym stanie pomimo upływającego czasu i działania niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dbałość o stan nadwozia i podwozia to również cenna karta przetargowa, która może podnieść jego wartość w momencie sprzedaży pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here