Awaria pojazdu ciężarowego to zawsze spory stres dla kierowcy, a niekiedy także i zastoje w biznesie. Najgorzej, jeśli niespodziewana usterka da o sobie znać podczas w trasie, na przykład na autostradzie. W takim przypadku konieczne będzie wezwanie pomocy. Na szczęście są sposoby na to, by zaradzić problemom bardzo szybko, sprawnie oraz bezpiecznie.

Co robić, gdy wystąpi awaria auta ciężarowego?

W razie wystąpienia usterki pojazdu nie należy panikować. Często awarie dają symptomy, co pozwala na sprawną reakcję i skierowanie się we właściwą stronę. Jeśli tylko zauważysz, że silnik zaczyna rzęzić, coś zaczyna stukać coraz głośniej itp., bezzwłocznie zjedź na pas awaryjny. Kontynuowanie jazdy w takiej sytuacji, choć podyktowane najczęściej względami zawodowymi, nie świadczy o zaradności. Natomiast naraża siebie i wszystkich uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje.

Gdy już znajdujesz się na właściwym miejscu, a więc na pasie awaryjnym, włącz światła awaryjne, wyłącz silnik i opuść ciężarówkę, wychodząc jednak prawymi (!) drzwiami.  Następnie osygnalizuj taki wymuszony postój przy użyciu trójkąta odblaskowego (który jest obowiązkowym elementem wyposażenia pojazdu ciężarowego) w odległości przynajmniej 100 metrów od unieruchomionego auta.   

Serwis autostradowy A4 z dojazdem na telefon

Zjechałeś w bezpieczne miejsce, odpowiednio zabezpieczyłeś teren. Co dalej? Nie wsiadaj do kokpitu, a zamiast tego przejdź za barierki ochronne i pamiętaj o tym, by mieć przy sobie telefon. Skontaktuj się z firmą, która świadczy serwis drogowy z dojazdem na miejsce.

W województwie opolskim pomoc drogową oferuje firma Auto CZOK, która świadczy usługi na odcinku popularnej autostrady A4. To zresztą najdłuższa droga szybkiego ruchu w Polsce, na której dość często dochodzi do awarii, również samochodów ciężarowych.

Fachowcy dojadą do ciebie najszybciej, jak to możliwe, i udzielą ci niezbędnego wsparcia.

Jak wygląda wsparcie na autostradzie?

Jeśli okaże się, że usterka nie wymaga interwencji w stacjonarnym warsztacie, to pomoc zostanie udzielona na miejscu, a ty będziesz mógł kontynuować jazdę na trasie. W przypadku, gdy ciężarówka nie będzie nadawać się do dalszego poruszania się po drodze, zostanie ona w profesjonalny sposób odholowana we wskazane miejsce, na przykład na parking danego zakładu lub bezpośrednio do punktu serwisowego ciężkich pojazdów.

Niezależnie od wybranej opcji, usługa oferowana przez przedsiębiorstwo Auto CZOK jest zawsze świadczona z uwzględnieniem oczekiwań klienta i w taki sposób, aby szybko wyeliminować pojawiający się problem.

Pamiętaj o tym, by nigdy nie tracić zimnej krwi i zawsze mieć zapisany w telefonie numer do zaufanego usługodawcy, dzięki któremu jazda po autostradzie będzie komfortowa i bezpieczna.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here