Telewizor to bez wątpienia nieodłączny element w każdym salonie. Aby jednak zapewnić sobie komfortowe i swobodne oglądanie ulubionego serialu lub filmu, we wnętrzu nie może zabraknąć odpowiednio dobranej komody. Będzie ona solidną podstawką pod telewizor, miejscem na przechowywanie różnego rodzaju artykuły domowe, a także estetycznym dopełnieniem wystroju pomieszczenia. Czym powinna charakteryzować się komoda pod telewizor? Podpowiadamy.

Funkcjonalna komoda pod telewizor – jak powinna mieć parametry?

Parametry szafki pod telewizor przede wszystkim muszą być dopasowane do wielkości salonu oraz urządzenia. Zbyt wysoko lub zbyt nisko umiejscowiony sprzęt może wpływać na mniejszy komfort oglądania, dlatego też optymalna wysokość komody pod telewizor powinna mieścić się w granicach 50-70 cm. Jeżeli chodzi o szerokość szafki, musi ona odpowiadać szerokości urządzenia + 10-20 mm zapasu z każdej strony, ponieważ telewizor nie może wystawać poza granice mebla. Niemniej jednak im szersza komoda, tym więcej możliwości zastosowania będzie ona miała.

Przy wyborze komody do salonu warto również wybrać mebel, który może stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania. W zależności od własnych preferencji możemy postawić na komody z zamykanymi szafkami, szufladami oraz z drzwiami wypełnionymi mleczną szybą. Dzięki licznym szufladom, w ich wnętrzu możemy przechowywać książki, instrukcję, kable czy inne ważne dokumenty, na które nie mamy miejsca w innych pomieszczeniach.

Jak dobrać komodę pod telewizor do aranżacji salonu?

Nie ulega wątpliwości, że każdy mebel powinien być harmonijnie dopasowany do wystroju oraz kolorystyki konkretnego salonu. Nie bez powodu dużą popularnością cieszą się komody zrobione z drewna, czyli materiału niezwykle uniwersalnego, który doskonale wpasuje się w niemal każdą przestrzeń. Komody drewniane dostępne w ofercie Meble K&D wykonane są m.in. z drewna dębowego, które nadadzą się zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych salonów, do których wprowadzą odrobinę elegancji i luksusu.

Możemy również wybrać komody z drewna brzozowego w różnych kolorach, takich jak kasztanowy, orzechowy, biały oraz szary. Biała komoda z szafkami to dobry wybór do pomieszczeń w stylu prowansalskim oraz skandynawskim, w których podkreśli lekkość wnętrza. Z kolei do salonów w stylu rustykalnym i shabby chic świetnie będą wyglądać postarzane komody drewniane, które skomponują się ze stonowanymi odcieniami beżu i szarości, a tym samym stworzą do swojski i przytulny charakter salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here