Meble kuchenne można kupić gotowe jako całościowy aneks, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić kuchnie na wymiar. Pierwsza opcja sprawdzi się najlepiej w przypadku kawalerek na wynajem. Miejsca roboczego jest bowiem bardzo mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu. Jeśli się myśli o kuchni prywatnej lepszym rozwiązaniem jest już druga opcja.

Kuchnia na wymiar

Możemy tutaj bardziej operować doborem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z określonych wymiarów szafek, często więc pozostaje niezagospodarowana przestrzeń w kuchni parudziesięciu centymetrów. Co na przykład w małej kuchni robi sporą różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy meblowej również pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i tu warto się zastanowić, gdyż producentów mebli na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy wymarzoną kuchnię.

Dlaczego więc warto zdecydować się na kuchnię na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej wielkości. Nie musimy mieć idealnie kwadratowej kuchni, a jej wymiary nie muszą być powiedzmy wielokrotnością dziesiątki. Producent mebli na wymiar dopasuje nam ją co do milimetra.

Kontrola nad wielkością i sposobem ustawieni wszystkich elementów. Możliwość dobrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowa sprzętów AGD

kuchnia na wymiarWybierając zabudowę kuchenną na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest wiele więcej. Wygląd tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm pomieszczenia. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich się zbiera.

Więc decydując się na meble kuchenne na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to oczywiście więcej zachodu, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów kuchni jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można znaleźć kogoś kto zrobi nam meble kuchenne na wymiar w przystępnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here