700 metrów kwadratowych to naprawdę spory teren, który – przeznaczony pod rekreację – wymaga wysiłku, aby właściwie o niego zadbać. Jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych jest koszenie trawy, które przy powierzchni 7 arów nie może odbywać się klasycznymi metodami. Trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, jaki nie tylko przyspieszy, ale przede wszystkim usprawni ten zabieg. Jaką kosiarkę wybrać?

Kosiarki spalinowe

Celowo zaczynamy nasz ranking od kosiarek spalinowych, pomijając wersje elektryczne, gdyż na działce o tak dużej powierzchni trudno zapewnić sobie dostęp do prądu. Można oczywiście stosować kilkunastometrowe przedłużacze, jednak jest to po pierwsze niewygodne, a po drugie nieekonomiczne. Lepiej zainwestować, w czym pomoże pożyczka pozabankowa, w kosiarkę spalinową.

Aby efektywnie skosić trawę na 7-arowej działce, powinniście pomyśleć o sprzęcie wysokowydajnym. Chodzi o silnik, a przede wszystkim o jego moc. Nie wystarczą kompaktowe urządzenia, które nie poradzą sobie z tak dużą powierzchnią oraz wysoką trawą. Najlepiej wybierać spośród modeli o mocy silnika co najmniej 3,6 KM. To kosiarki, które nie tylko pomogą zadbać o estetykę dużego ogrodu, ale przede wszystkim są gwarancją niezawodności. Pamiętajcie jedynie, że wraz ze wzrostem mocy silnika podnosi się wskaźnik spalania paliwa, co przekłada się na późniejsze koszty eksploatacyjne, dlatego też warto wypośrodkować te wartości, wybierając kosiarkę mocną, ale jednocześnie oszczędną.

Traktorek ogrodowy

Alternatywą dla wspomnianych wcześniej kosiarek spalinowych, jest bez wątpienia traktorek ogrodowy. To bardzo wygodny, ale przede wszystkim wydajny sprzęt. Umożliwia koszenie nawet mocno zarośniętych terenów, a zbiornik na trawę, ułatwia zadbanie o czystość w ogrodzie. Wybierając traktorek, powinniście, podobnie jak w przypadku tradycyjnych kosiarek, zwrócić uwagę na moc silnika, spalanie, oraz na możliwość łatwego regulowania wysokości noży tnących.

Należy również pamiętać, że traktorki wymagają okresowej konserwacji, dlatego lepiej decydować się na urządzenia markowe, które można serwisować w wielu miejscach na terenie całego kraju. Zakup tego rodzaju sprzętu ogrodniczego to znacznie większy wydatek niż klasyczna kosiarka, jednak aby ułatwić sobie okresowe zabiegi pielęgnacyjne na działce, warto zdecydować się na tę inwestycję, w czym pomocna będzie pożyczka pozabankowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here