Kalkulator leasingu to narzędzie, które cieszy się ogromną popularnością. W końcu, pozwala ono zorientować się ile będzie wynosić miesięczna rata leasingu. A także sprawdzić czy finansowanie pojazdu, maszyny lub innego przedmiotu jest opłacalną opcja. Przeczytaj, gdzie znaleźć profesjonalny kalkulator leasingu finansowego i dowiedz się jak z niego korzystać.

Co wpływa na koszt leasingu?

Na koszt leasingu wpływa mnóstwo czynników. Najważniejsze z nich to oczywiście: wartość przedmiotu, który ma być wzięty w leasing, długość okresu finansowania i wysokość wpłaty własnej. Duże znaczenie mają też: stawka WIBOR i rodzaj leasingu (czy jest to leasing finansowy, zwrotny czy operacyjny). Właśnie dlatego tak dużo osób szuka w sieci porównywarek ofert leasingowych czy kalkulatorów:

Kalkulator leasingu finansowego – jak działa?

Głównym celem kalkulatora finansowego jest wstępna kalkulacja kosztów finansowania. Najczęściej osoba, która chce się zorientować w tym temacie musi wprowadzić podstawowe dane. Można to zobrazować na przykładzie kalkulatora leasingu na stronie Rydzowski Leasing. Na samym początku użytkownik jest proszony o wskazanie, jaki przedmiot leasingu go interesuje. Do wyboru ma trzy opcje: pojazdy, maszyny lub „inne”. Po wybraniu odpowiedniej opcji powinien wpisać jaka jest szacowana wartość netto pojazdu, a później ustawić za pomocą suwaka jak długo ma trwać leasing i ile procent będzie wynosić wpłata własna. Już na tym etapie widać szacowaną ratę miesięczną. By poznać szczegółową ofertę trzeba przejść dalej: wpisać NIP swojej firmy, adres mailowy oraz numer telefonu. I oczywiście wysłać formularz zapytania.

Kto może skorzystać z kalkulatora leasingu?

Kalkulator leasingu finansowego – jak sprawdzić koszt i wysokość rat?

Kalkulator leasingu to rozwiązanie dedykowane osobom zainteresowanym taką formą finansowania. Skorzystać z niego może więc każdy przedsiębiorca i każda osoba prywatna. Najczęściej kalkulacjami są zainteresowane:

  • osoby, które zastanawiają się, która opcja jest lepsza: leasing czy gotówka. Kalkulator pozwala wtedy porównać cenowo te dwa rozwiązania i zobaczyć jak wysoka byłaby miesięczna rata w przypadku leasingu,
  • osoby, które dokładnie wiedzą jaki przedmiot chcą sfinansować, ale nie orientują się ile miesięcznie musiałyby zapłacić za wybraną opcję (np. wpisują w wyszukiwarkę hasła takie jak: audi leasing kalkulator, vw kalkulator leasing czy skoda kalkulator leasing),
  • osoby, które odrzuciły opcje wynajmu i zakupu za gotówkę i chcą poznać szczegóły leasingu.

Czy warto korzystać z kalkulatora leasingu finansowego?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: oczywiście, że tak. Kalkulator leasingu finansowego pokazuje szacowane koszty leasingu i wysokość miesięcznych rat. Dzięki temu można porównać różne opcje finansowania i zaplanować budżet. Co prawda, wyliczenia z kalkulatora leasingu nie można traktować jako oferty (w rozumieniu kodeksu cywilnego) , ale jest ono bardzo realne. Propozycja od firmy leasingowej najpewniej będzie więc bardzo podobna.

Poznaj szczegóły finansowania bez wychodzenia z domu

Ponadto, kalkulator leasingu finansowego jest wygodną opcją. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, by uzyskać kalkulację finansowania (pojazdu, wybranego urządzenia, sprzętu IT, leasingu maszyn rolniczych itd.). Na wypełnienie wszystkich pól w kalkulatorze wystarczą 2 minuty. Co ważne, po wysłaniu formularza zapytania, zagwarantowany jest kontakt ze specjalistą. Wszystko odbywa się więc na poziomie online.

Kalkulator leasingów a rzeczywistość

Jak już wspominaliśmy, kalkulator leasingu finansowego pozwala na symulację finansową. To narzędzie pomocnicze, które pokazuje najbardziej realny koszt finansowania – zatem by poznać zindywidualizowaną ofertę warto przejść dalej i wysłać formularz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here