Medycyna estetyczna zrobiła się niedawno bardzo popularnym nurtem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na wykonanie pewnych zabiegów poprawiających ich ogólnie pojętą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów doprowadziło, że powstaje więcej klinik medycyny estetycznej, w związku z tym ceny stają się zdecydowanie bardziej przystępne. Dzięki temu procederowi aktualnie nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie sprezentować wizualne udoskonalenia. Rozmaitość tychże zabiegów także jest szeroka. Są jednak takie, które bezapelacyjnie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na dostarczeniu produktów leczniczych, regenerujących lub odżywczych tuż w obręb skóry. Dzięki mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość przedrzeć się związki aktywne, jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -bazuje na wtłaczaniu do wewnątrz skory kompozycji aktywnych za pomocą fal radiowych; wykonuję się poza tym mezoterapię bezigłową gdzie transporterem (najczęściej witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -mechanizm bardziej skomplikowany, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; bazuje na dostawie substancji2 czynnych za sprawą igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie zwana często mikro peelingiem. To metoda mechanicznego ścierania naskórka za pomocą precyzyjnie monitorowanego pasma mikrokryształów. Mikrodermabrazja to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i wspiera skórę, a uzupełniająco pobudza produkcję kolagenu. Tym samym pozwala na usunięcie niedoskonałości jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Mikrodermabrazję szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -polecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a ponadto dla alergików (w trakcie trwania zabiegu nie unosi się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z pootwieranymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna metoda; tlen komplementarnie obkurcza naczynia krwionośne, umniejsza opuchliznę i hamuje pojawienie się bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji można stosować przy zaognionym trądziku, a ponadto w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces polega na wypełnianiu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do pożądanego rezultatu. Jest to niewymagający zabieg, trwający najczęściej wliczając wywiad wstępny z pacjentem od niecałej godziny do 60 minut. Skutki występują od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Następstwa funkcjonowania botoksu poddały próbie najprzód neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki pojawiają się z silnej aktywności mięśni dookoła twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy odbierze odpowiedni sygnał z włókna nerwowego. W skutek gdy podany będzie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a przez co nie powstaną zmarszczki. Efekt utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

W efekcie użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

W wyniku użycia botoksu można także ożywić włosy.

Liposukcja

To proces usuwania niechcianego tłuszczu. Tłuszcz można eliminować z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Robi się ją by umniejszyć liczbę komórek tłuszczowych, Jednak nie zawsze jest to wystarczające, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów nieodzowna okazuje się zarówno lipektomia (skasowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Sprawdź ofertę Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here