Z reklam w telewizji oraz w radiu cały czas docierają informacje o nowych świetnych promocjach w każdym z banków. Te instytucje finansowe mocno ze sobą rywalizują o uwagę, zainteresowanie i zaufanie klientów, którzy korzystając z usług bankowych, tak naprawdę napędzają rozwój tych wielkich firm. Trudno jednak współcześnie nie być klientem banku. Warto wiedzieć, na jakie promocje zwrócić uwagę, aby zyskać jak najwięcej podczas korzystania z kredytów, pożyczek, lokat oraz innych usług.
Co można zyskać na promocjach bankowych?
Lato to czas, gdy wszystkie banki oferują niskooprocentowane pożyczki, które reklamowane są na przykład jako środki na zagospodarowanie wakacji. Wielu klientów rzeczywiście korzysta z tych produktów bankowych. Warto decydować się na nie tylko wtedy, gdy bank dodatkowo oferuje jakieś promocje. Przykładowo może to być oprocentowanie 0%, dzięki któremu do banku trzeba będzie zwrócić dokładnie tę samą kwotę, jaką się pożyczyło. Korzystając z takich promocji często można też wziąć pożyczkę lub kredyt z mniejszą prowizją. Trzeba jednak nastawić się na to, że bank nigdy nie pożycza pieniędzy zupełnie za darmo. Nawet jeżeli właśnie tak sformułowana jest reklama, którą słyszy się w telewizji, warto dopytać o szczegóły pracownika konkretnego banku, który dla każdego klienta może przygotować kalkulację. Dzięki temu czarno na białym widać, ile rzeczywiście wynoszą koszty wzięcia pożyczki lub kredytu.
Promocje bankowe na lokaty
Lokaty nie cieszą się w Polsce zbyt dużym powodzeniem. Związane jest to między innymi z tym, że tak naprawdę na lokatach ciężko zarabiać. Są one stosunkowo nisko oprocentowane, a od zysku i tak trzeba zapłacić podatek. By umieszczając pieniądze na lokacie zarobić jakąś sensowną kwotę, trzeba dysponować tak naprawdę ogromną sumą pieniędzy. Mimo wszystko sporo klientów decyduje się na otwarcie lokaty. Warto robić to wtedy, gdy bank ma dodatkowe promocje, oferując na przykład wyższe oprocentowanie. Dzięki temu otwierając lokatę można rzeczywiście zarobić odrobinę więcej.
Ranking kont bankowych
Jedną z najpowszechniejszych usług bankowych, z których korzystają Polacy, są konta. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta w banku, karty płatniczej oraz karty kredytowej. Gdy otwiera się nowe konto, warto zwrócić uwagę na to, ile miesięcznie będą wynosiły opłaty za jego prowadzenie. Niektóre rachunki z pozoru są darmowe, jednak sporo wynoszą na przykład dodatkowe opłaty związane z przelewami stałymi, przelewami jednorazowymi oraz innymi operacjami, których w skali miesiąca może być całkiem sporo. Jak zatem zaoszczędzić jak najwięcej na koncie bankowym? Warto zapoznać się z zestawieniem, jakim jest ranking kont bankowych. To dzięki temu można szybko dowiedzieć się, jakie opłaty za prowadzenie konta obowiązują w konkretnych, najpopularniejszych bankach, a następnie wybrać ofertę najlepszą dla siebie. Najlepiej śledzić rankingi, które są często aktualizowane, bo dzięki temu zawarte w nich informacje są świeże i zmieniają się co miesiąc.