Każda młoda mama stoi przed tym wyborem: co zabrać ze sobą do szpitala oraz co przygotować na pierwsze dni z niemowlakiem w domu? Wydawać by się mogło, że nieprzemakalny pokrowiec na materac to ostatnie, na co trzeba wydać pieniądze. Jednak, to nie do końca prawda. Dlaczego?

Zadbaj o zdrowy sen – nieprzemakalny podkład 90×200 na materac

Swój i maleństwa. Po powrocie ze szpitala wszystko w mieszkaniu wyda się nagle nowe. Z jednej strony uwaga musi być skierowana przede wszystkim na dziecko, z drugiej, ciało mamy również domaga się odpowiedniej dawki snu. W takich przypadkach warto więc zadbać o dobrej jakości pokrowiec na materac zarówno do łóżka mamy jak i małego dziecka. Pierwsze dni zapewne i tak będą spędzać razem, właśnie w pozycji leżącej. Mama musi dojść do siebie po porodzie a dziecko zaadaptować się w nowym środowisku. I właśnie w takich sytuacjach przydaje się wodoodporna powłoka, jaką mają takie pokrowce. Bo z jednej strony dziecko, choć zabezpieczone pieluszką, może zwyczajnie się posikać, albo też może mu się ulewać. Mama będzie z pewnością narzekała na nawał pokarmu, który niekontrolowanie zacznie wypływać z jej piersi. To wszystko jest zwyczajną fizjologią, która z czasem się ustabilizuję. Jednak na ten próbny czas, trzeba odpowiednio się zabezpieczyć.

Jaki nieprzemakalny podkład 90×200 na materac wybrać?

Zadbaj o to, aby był wykonany z jak najbardziej naturalnych składników. Domieszka kaszmiru sprawi, że będzie jedwabiście miękki. Bawełna z kolei zadba o właściwą cyrkulację powietrza. Naturalne olejki sprawią, że sen i wieczorny spokój przyjdzie o wiele szybciej. Wszystko to oczywiście z tkanin z odpowiednim atestem i certyfikatami antyalergicznymi.

Unikaj za to nieprzemakalnych ochraniaczy na materac które mają dodatkowe pikowania. Ten chwyt marketingowy może i ma sprawić, że chętniej wybierzemy tę opcję, jednak jest ona zgubna w skutkach. Pikowanie ma zapewnić jeszcze większy komfort używania pokrowca, jednak w rzeczywistości doprowadza do rozwoju pleśni i grzybów. Dzieje się to w zagłębieniach, gdzie odpowiednia cyrkulacja powietrza nie działa prawidłowo. Nie chcemy na to skazywać ani naszego maluszka, ani nas samych.

Pokrowiec do wózka – nieprzemakalny podkład

Teoretycznie dziecko w wózku spędza zbyt mało czasu, aby dodatkowo inwestować w jego komfort. Jednak patrząc obiektywnie, to właśnie tu leży, gdy idziecie na długie spacery, a niejednokrotnie to właśnie wózek jest miejscem drzemek podczas dnia. Dlatego też, dodatkowy pokrowiec na materacyk to nie fanaberia, a zwyczajna odpowiedź na potrzeby dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here