Planujesz wyjazd na Boże Narodzenie i sylwestra? To wcale nie muszą być góry! Wyjątkowe święta można spędzić także w większych miastach np. nad samym morzem. Idealnym przykładem jest Gdańsk. Stare Miasto i jego zabytki, restauracje serwujące dania regionalnej kuchni Pomorza i Kaszub, a także jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie to gwarancja udanego Bożego Narodzenia!

Gdańsk to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce, które jest oblegane przez przyjezdnych zwłaszcza wiosną i latem. Noclegi w Gdańsku można również śmiało planować poza sezonem. Wyjazd typu city break może być ciekawym pomysłem na wypoczynek w okresie Bożego Narodzenia i sylwestra.

Noclegi Gdańsk centrum – zaplanuj świąteczny spacer po Starym Mieście

Gdy uda Ci się już znaleźć dopasowane do potrzeb apartamenty Gdańsk Stare Miasto (np. Aura, Aura II oraz Chmielna Park), warto wybrać się na świąteczny spacer po najpiękniejszych zakątkach starówki. Na trasie takiej wędrówki powinien znaleźć się piętnastowieczny ratusz, w którym obecnie znajduje się Nadbałtyckie Centrum Kultury. Bardzo ciekawym miejscem jest też średniowieczny Wielki Młyn. Interesującymi detalami architektonicznymi może pochwalić się również Dom Trzech Kaznodziei – kamienica wybudowana na przełomie XVI i XVII wieku. Z pewnością warto obejrzeć z bliska Dom Opatów Pelplińskich oraz budynek Poczty Polskiej, który był bohatersko broniony przez jej pracowników 1 września 1939 r.

Przez Stare Miasto w Gdańsku biegnie spory odcinek Traktu Królewskiego, czyli historycznego szlaku prowadzącego do miasta. Okolica ta już od XIV wieku pełniła ważne funkcje społeczne i gospodarcze. To tam budowano okazałe mieszczańskie kamienice i obiekty użyteczności publicznej. Wiele z nich przetrwało po dziś dzień (są to np. kamienice przy ul. Długiej albo XVII-wieczna Złota Brama).

Uliczki Starego Miasta w Gdańsku w okresie Bożego Narodzenia są oczywiście pięknie udekorowane, a witryny sklepów i restauracji przyciągają wzrok okolicznościowymi wystawami. Wszystko to sprawia, że spacer po starówce staje się naprawdę wyjątkowym przeżyciem!

Apartamenty Gdańsk starówka – poznaj kuchnię Pomorza i Kaszub

Aby świąteczny city break był w pełni udany, nie wystarczy tylko apartament z jacuzzi. Gdańsk to także pyszna kuchnia Pomorza i Kaszub. Święta spędzone w Gdańsku nie muszą oznaczać tradycyjnych potraw znanych z innych zakątków Polski. W zlokalizowanych na Starym Mieście restauracjach można spróbować przeróżnych lokalnych specjałów:

  • pierogów z dorszem i warzywami,
  • różnego rodzaju smażonych i wędzonych ryb (dorsz, halibut, makrela),
  • zupy rybnej, szprotów i śledzi w oleju lub w śmietanie,
  • placków ziemniaczanych na słodko lub na wytrawnie,
  • żołądków gęsich z kaszą i ogórkami kwaszonymi,
  • chłodnika z ogórków i buraków,
  • pieczonych ziemniaków ze śledziami,
  • kaszubskich ruchańców, czyli racuchów podawanych najczęściej z bitą śmietaną, cukrem pudrem oraz marmoladą.

Noclegi Gdańsk Stare Miasto – poczuj klimat świąt!

Apartamenty przy gdańskiej starówce to również dobra baza wypadowa do wizyty na jarmarku bożonarodzeniowym, który co roku odbywa się w historycznym centrum miasta. Kiermasz cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko mieszkańców Gdańska – znalazł się bowiem na trzecim miejscu w konkursie „European Best Christmas Market 2020”.

Jakie atrakcje czekają na odwiedzających gdański jarmark bożonarodzeniowy? Są to stoiska artystów, rękodzielników i twórców ludowych, gdzie można kupić wyjątkowe świąteczne prezenty. Na miejscu znajdziesz również budki gastronomiczne z lokalnymi artykułami spożywczymi, daniami kuchni regionalnej i domowymi ciastami. Organizatorzy co roku przygotowują także bogaty program artystyczny i animacyjny: wizyta Świętego Mikołaja, wspólne kolędowanie, świąteczne iluminacje oraz wiele innych.

Noclegi w Gdańsku w okresie Bożego Narodzenia to ciekawy pomysł dla osób, które chcą wyjechać na święta, ale nie są zbytnio zainteresowane uprawianiem sportów zimowych. Interesujące zabytki Starego Miasta, wiele miejsc wartych zobaczenia oraz wyjątkowy bożonarodzeniowy jarmark to gwarancja udanego świątecznego wyjazdu typu city break!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here