Wspólne spędzanie czasu z rodziną buduje relacje rodzinne, sprzyja lepszemu poznaniu siebie, radzeniu sobie ze swoimi emocjami, zaspokaja potrzebę poczucia bliskości i przynależności. Jest to szczególnie ważne nie tylko w przypadku małych dzieci, ale również wtedy, gdy sami żyjemy już własnymi sprawami, a z rodzicami widujemy się od czasu do czasu. Wspólna wycieczka może dać bardzo dużo zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Gdzie wybrać się wtedy w podróż?

Karkonosze – aktywny i niezwykle przyjemny wypoczynek

W Polsce nie brakuje pasm górskich, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno doświadczeni górscy turyści, jak i osoby starsze i mniej sprawne, a także rodziny z dziećmi. Takim niezwykle atrakcyjnym pasmem górskim są Karkonosze, czyli najwyższe pasmo Sudetów. Główne ośrodki to Karpacz oraz Szklarska Poręba, a górującym szczytem jest oczywiście Śnieżka. Karkonosze ciągną się przez około 40 kilometrów obejmując teren Polski oraz Czech. Nie brakuje wyjątkowych szlaków turystycznych o różnej trudności zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Poza tym można również znaleźć inne atrakcje, które przypadną do gustu osobom w różnym wieku. Jedną z nich jest na przykład ścieżka w koronach drzew.

Ścieżka w koronach drzew w sercu gór

W czeskich Karkonoszach, tylko około 43 kilometry od Karpacza, znajduje się konstrukcja, która umożliwia podziwianie górskiej przyrody od korzeni aż po korony drzew. Jest to specjalnie zaprojektowana ścieżka edukacyjna, która ciągnie się przez około 1500 metrów, a jej cechą szczególną jest wieża o wysokości 45 metrów. Nie trzeba dodawać, że roztaczają się z niej przepiękne widoki na Karkonosze, ale to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na turystów. W zależności od zainteresowań, preferencji i możliwości dostępne są trzy opcje programów, a także takie niespodzianki jak przystanki edukacyjne, kącik adrenaliny, ekspozycja podziemna oraz zjeżdżalnia. Wszystkie te atrakcje spełniają całkowite normy bezpieczeństwa i mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli w bardzo różnym wieku.

Zupełnie bez barier

Co istotne, cały areał jest przystosowany do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Bez obaw więc możemy wybrać się tam nawet ze starszymi i nie w pełni sprawnymi rodzicami. Na tę nietypową ścieżkę edukacyjną można wybrać się wraz z przewodnikiem wybierając dłuższą lub krótszą opcję danego programu, a także indywidualnie.

Ścieżka w koronach drzew została tak zaprojektowana, aby zapewniała aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz ciekawy program edukacyjny. W zależności od tego na jaki wariant się zdecydujemy, możemy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu naturalnego ekosystemu gór Karkonoszy, poznać piętra wegetacyjne karkonoskiego lasu oraz rozpocząć wędrówkę aż od korzeni, czyli gleby, na której wyrosły te wszystkie drzewa i rośliny. Dlaczego to dobra opcja na wycieczkę z rodzicami? Niezwykłe otoczenie Karkonoskiego Parku Narodowego, interesujący program edukacyjny, przepiękne widoki i trasa dostosowana do potrzeb osób starszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here