Skończyły się wakacje, nadeszła piękna jesień a za nią dużymi krokami zbliża się zakończenie kolejnego roku. Wielkimi krokami zbliża się również czas, by móc skorzystać z możliwości realizacji bonu turystycznego. Czym on właściwie jest?

Realizacja bonu turystycznego- co to jest, czym kierować się przy wyborze miejsca?

Jest to pewna forma wsparcia rodzin w Polsce w okresie kryzysu wywołanego wirusem Covid-19. Na każde dziecko przed ukończeniem osiemnastego roku życia rodzina może wykorzystać 500 zasiłku w formie właśnie bonu, w miejscach związanych z turystyką i rozrywką na terenie naszego kraju. Można z niego korzystać do końca marca 2022 roku. Gdzie więc wykorzystać bon? To zależy na pewno od kilku czynników. Przede wszystkim od sezonu, w którym będzie odbywała się wycieczka.

Po drugie od tego jaką formę turystyki lubi rodzina i na jaką może sobie pozwolić, inaczej bowiem zaplanować można leniwy weekend ze spa, a inaczej dla tych którzy lubią długie wędrówki i poznawanie nowych miejsc, a jeszcze inaczej dla tych, którzy chcieliby w swoich wakacjach połączyć obie te formy w możliwe optymalny sposób. Kolejną kwestią jest preferencja co do miejsca, czy ma być to morze, jezioro, czy też góry, ponieważ jak powszechnie wiadomo różni ludzie mają co do tej sprawy odmienne podejścia jak i preferencje. Spośród wielu miejsce, które można wybrać na takie wakacje warto wziąć pod uwagę rozwiązania mniej oczywiste jak choćby Sudety.

Wakacje w Międzygórzu

Dla tych, którzy obiorą ten kierunek w celu realizacji swojego bonu właśnie ten kierunek świetnym rozwiązaniem mogą okazać się noclegi Międzygórze. Czego można oczekiwać po tym miejscu i na jakie atrakcje można liczyć? Warto zaznaczyć przede wszystkim lokalizację tego miejsca. Bowiem hotel w Międzygórzu znajduje się u podnóży Śnieżnika, czyli najwyższego szczytu Sudetów Wschodnich po stronie polskiej. Dla wielbicieli relaksacyjnego szumu wody wartym uwagi będzie to, iż hotel znajduje się w dolinach dwóch rzek , to jest Wilczki i Bogoryi.

Przy tej okazji warto wspomnieć o wspaniałym wodospadzie Wilczki znajdującym się nieopodal, który jest zarówno największym jak i najwyższym wodospadem w masywie Śnieżnika, a wygląda niezwykle zjawiskowo, wręcz można powiedzieć, że w bajkowy sposób. Co do tego ostatniego określenia można znaleźć w Międzygórzu miejsce, które jeszcze bardziej oddaje jego klimat, mianowicie Ogród Bajek. Jest to prawie stuletni skansen posiadający kolekcję drewnianych rzeźb, które prezentują bajkowe postacie i miejsca. Wybierając to miejsce na swoje wakacje z pewnością prócz ciszy i spokoju można poznać wiele ciekawych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here