W związku bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu. Oczywiście, wcale nie chodzi o to, by być ze sobą w każdej wolnej minucie, jednak romantyczny weekend od czasu do czasu to z pewnością coś, co podniesie temperaturę związku. Gdzie zabrać swoją drugą połówkę?

Szczecin – romantyczne miasto

Wydawać by się mogło, że Szczecin nie jest najbardziej oczywistą destynacją, jeśli chodzi o romantyczne weekendy. Tymczasem, wbrew pozorom, zakochanym może zaoferować bardzo wiele. Przede wszystkim, nie brakuje tu miejsc, które zachęcają do wspólnych spacerów i trzymania się za rękę. Szczecin pełen jest urokliwych zakątków, wartych odwiedzenia we dwoje. Dodatkowo niejeden hotel Szczecin ma w swojej ofercie pakiety dla zakochanych, które pomogą zrelaksować się i odprężyć po dniu pełnym zwiedzania. 

Miasto obfituje także w niewielkie, klimatyczne restauracje i kluby, w których można wspólnie z drugą połówką przysiąść nad lampką wina bądź pyszną kolacją. I chociaż wielu parom obmyślającym plany na wspólny weekend, Szczecin na pewno nie przyszedłby na myśl, to jednak na pewno warto wziąć go pod uwagę. Zwłaszcza że jako kierunek mniej popularny, nie zaskoczy tłumem turystów. 

Kierunek – Bałtyk!

Polskie morze piękne jest bez wątpienia o każdej porze roku. Wielbiciele Bałtyku twierdzą, że to jeden z najbardziej romantycznych kierunków na mapie Polski. Spienione wale, targający wiatr i porywy uczuć – czego chcieć więcej?

Długie spacery po plaży, wspólne zbieranie muszelek, poszukiwania bursztynów – to z pewnością coś, co można czynić we dwoje – i to o każdej porze roku. Bo Morze Bałtyckie piękne jest zarówno jesienią, jak i w pełni lata. 

Dodatkowo, warto podkreślić fakt, że na polskim wybrzeżu nie brakuje małych knajpek, w których można zamówić romantyczną kolację we dwoje i spędzić chwilę na rozmowie ze swoją drugą połową. 

Nad morzem znaleźć można także wiele hoteli, w tym także ośrodków SPA, które pozwolą zaznać odrobinę luksusu w jakże przyjemnych okolicznościach. 

A może w góry?

Zakochani, którzy preferują aktywność fizyczną, mogą udać się w góry. Tutaj do wyboru jest wiele ciekawych miejsc – Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba i wiele innych, mniejszych, miejscowości. Te ostatnie warto wybierać, jeśli nie chce się walczyć z tłumem turystów o miejsca w hotelach czy restauracjach. 

Góry są piękne zawsze – czy to jesienią, czy to wiosną. Ciężko o bardziej romantyczne okoliczności – surowe, skaliste szlaki, przepiękne widoki i szczyty gór, które toną w chmurach. 

Wybierając się w góry, warto wybrać hotel, który oferuje wiele możliwości relaksu. Mogą one szczególnie przydać się po dniu pełnym wysiłku na górskich szlakach. A na wieczór – góralska knajpka, w której można wspólnie spędzić czas przy muzyce granej na żywo i pysznym, sycącym jedzeniu. 

Podsumowując, możliwości jeśli chodzi o weekend we dwoje, jest naprawdę nieskończenie wiele. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób chce się spędzić swój wolny czas. Na pewno jednak warto brać pod uwagę także mniej oczywiste kierunki, może bowiem okazać się, że taki hotel Szczecin ma do zaoferowania znacznie więcej, niż popularny ośrodek tuż nad samym morzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here