Moskwa to jedno z najciekawszych miast w Europie. Fascynuje swoją architekturą, burzliwą historią oraz artystyczną atmosferą. To miejsce, w którym znaleźć można najlepsze muzea, galerie oraz zabytki na świecie. Oto krótka lista najpopularniejszych miejsc w stolicy Rosji.

Trzy słynne atrakcje w Moskwie

Kreml – to bez wątpienia najbardziej rozpoznawalna budowla Moskwy. Ogromny kompleks budynków zbudowany został na wzgórzu przy wschodnim brzegu rzeki Moskwa. Znajdują się tam cerkwie, budynki administracyjne, muzeum, budynek zbrojowni i wiele innych ciekawych miejsc. Kreml był kiedyś domem rodziny carskiej, ale obecnie jest to oficjalna rezydencja prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Plac Czerwony – to serce miasta o wymiarach 330 na 70 metrów. Odbywają się tutaj najważniejsze rosyjskie parady i uroczystości państwowe. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków placu jest kolorowa Katedra św. Bazylego z XVI wieku.

Metro moskiewskie – kto by pomyślał, że metro może być jedną z największych atrakcji miasta? Tak jest właśnie w przypadku Moskwy. To prawdziwy zabytek architektury socrealizmu. Stacje wyglądają niemal jak pałace. Do najsłynniejszych przystanków należą Komsomolskaya i Slavyansky Bulvar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here