Doskonała figura to przedwakacyjny cel wielu z nas. jednak aby nasz wygląd był dla nas powodem do radości, musi iść w parze z dobrym samopoczuciem, co osiągniemy, pozbywając się z naszej głowy myśli o problemach oraz negatywnych emocji. Jak zadbać o te dwie sfery i naładować się pozytywną energia przed latem?

Rozruszaj mięśnie i stawy

Na początek warto nieco rozruszać nasze ciało tym bardziej, jeśli w ostatnim czasie raczej prowadziliśmy siedzący tryb życia. Ruch nie tylko pozwoli wzmocnić mięśnie, ale również poprawi naszą kondycję, wzmocni układ sercowo-naczyniowy oraz pomoże pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Dobrze jest poświęcić co najmniej pół godziny dziennie na jakąkolwiek formę aktywności fizycznej. Może to być szybki spacer, jogging, jazda na rowerze, pływanie czy aerobik. Ważne, aby ćwiczyć regularnie z umiarkowaną intensywnością, co przyniesie najwięcej korzyści naszemu organizmowi.

Zadbaj o skórę, włosy i paznokcie

Kolejnym krokiem ku pięknemu ciału i doskonałemu samopoczuciu jest zadbanie o naszą skórę. Przed latem warto wykonywać regularnie peelingi złuszczające martwy naskórek oraz różnego rodzaju maski regenerujące lub nawilżające – w zależności od potrzeb. Takie zabiegi przygotują skórę na przyjęcie promieni słonecznych i zapewnią nam promienny wygląd. Nie możemy także zapomnieć o włosach i paznokciach – im też z pewnością przyda się nieco bardziej intensywna pielęgnacja. Możemy wykorzystać prozdrowotne właściwości olejków i wcierać je zarówno we włosy, jak i w paznokcie – to doskonały zabieg wzmacniający!

Wycisz się

Gdy już zadbaliśmy o ciało, pora zająć się naszą duszą. Jeśli na co dzień żyjemy w szybkim tempie, a naszym zawodowym i prywatnym obowiązkom towarzyszy stres, warto podjąć kroki, aby się go pozbyć. Organizm będący pod wpływem długotrwałego stresu, a właściwie pod wpływem kortyzolu, czyli hormonu wywoływanego przez stres, jest bardziej podatny na choroby, nie wspominając już o ogólnym, złym samopoczuciu.  Aby zatem stres nie dominował w naszym życiu, warto co jakiś czas poświęcić sobie nieco więcej uwagi i wyciszyć się, pozbywając się złych emocji. Możemy zrobić to w formie relaksu przy kojącej muzyce, sesji jogi lub medytacji. Możliwości jest bardzo wiele. Ważne, aby dana metoda pozwoliła uspokoić nasze myśli, odpędzić złe emocje i spojrzeć na otaczający nas świat z uśmiechem i radością dziecka.

Relaks w górach? Idealne rozwiązanie

Świetnym sposobem na zafundowanie sobie takiej kuracji oczyszczającej duszę i ciało może być wyjazd w góry, które słyną ze swej mocy uzdrawiającej. Pobyt w takim miejscu, w otoczeniu pięknej przyrody pozwoli odciąć się od codzienności, oczyścić myśli i docenić to, co mamy. Jako bazę noclegową warto wybrać hotel SPA w górach, który dodatkowo posiada w ofercie usługi typu Wellnes, dzięki czemu będziemy mogli oddać się relaksującym zabiegom wykonanym przez profesjonalistów.

Nasz umysł, tak samo jak ciało,. potrzebuje czasem odpoczynku i naszej uwagi. Nie zapominajmy o tym w codziennej bieganinie i zróbmy coś dla siebie nie tylko od święta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here